نتایج جستجو برای عبارت :

افرادی که به ساده ترین شکل پادشاه شدن

اعتراف ابن حجر مکی به فضائل امام موسی کاظم علیه السلام
ابن حجر مکی از علمای بزرگ اهل تسنن و دشمنان مکتب اهل بیت علیهم السلام در کتابی که بر ضد شیعه نوشته است می‌نویسد:
موسى الكاظم وهو وارثه علما ومعرفة وكمالا وفضلا سمی الكاظم لكثرة تجاوزه وحلمه وكان معروفا عند أهل العراق بباب قضاء الحوائج عند الله وكان أعبد أهل زمانه وأعلمهم وأسخاهم.
موسی کاظم (علیه السلام) علم و معرفت و فضل و کمال را از پدرش به ارث برد و در اثر عفو و گذشت و بردباری که از خود
عشق جوان به دختر پادشاهجوانی گمنام عاشق دختر پادشاهی شد. رنج این عشق او را بیچاره کرده بود و راهی برای رسیدن به معشوق نمی یافت...مردی زیرک از ندیمان پادشاه که دلباختگی او را دید و جوانی ساده و خوش قلبش یافت،به او گفت:پادشاه اهل معرفت است، اگر احساس کند که تو بنده ای از بندگان خدا هستی ، خودش به سراغ تو خواهد آمد!!جوان به امید رسیدن به معشوق ، گوشه گیری پیشه کرد و به عبادت و نیایش مشغول شد، به طوری که اندک اندک مجذوب پرستش گردید و آثار اخلاص در او
امام رضا سلام الله علیه، بدن انسان را به یک کشور تشبیه کرده اند. پادشاه این کشور قلب است. عروق ،اعصاب و مغز کارگزاران او هستند. قلب خانه ی این پادشاه و جسم حیطه و قلمرو استیلای اوست. دست، پا، چشم، لب ها، زبان و گوش یاران او هستند. خزانه این پادشاه، معده و شکم و پرده دار این پادشاه سینه اوست. برای پادشاهی با این همه امکانات پاداشی است و کیفری. شادی همچون پاداشی برای این پادشاه است که منجر به سلامتی برای او می شود. غم واندوه، نیز همچون کیفری برای ا
پادشاهی وزیری داشت که هر اتفاقی می افتاد، می گفت: خیراست! روزی دست پادشاه در سنگلاخ ها گیر کرد و مجبور شدند انگشتش را قطع کنند، وزیر در صحنه حاضر بود و گفت: خیر است!
پادشاه از درد به خود می پیچید، از رفتار وزیر عصبی شد، او را به زندان انداخت، یک سال بعد پادشاه که برای شکار به کوه رفته بود، در دام قبیله ای گرفتار شد که بنا بر اعتقادات خود، هر سال یک نفر را که دینش با آن ها مختلف بود، سر می بریدند و لازمه اعدام آن شخص این بودکه بدنش سالم باشد . 
وقتی
آهنگری شمشیر بسیار زیبایی تقدیم شاپور پادشاه ساسانی نمود. شاپور از او پرسید: چه مدت برای ساختن این شمشیر زمان گذاشته ای؟ آهنگر پاسخ داد: یک سال تمام. پادشاه ایران باز پرسید: اگر یک شمشیر ساده برای سربازان بسازی چقدر زمان می برد؟ او گفت: سه تا چهار روز. شاپور گفت: آیا این شمشیر قدرتی بیشتر از آن صد شمشیر دیگری که می توانستی بسازی دارد؟ آهنگر گفت: خیر، این شمشیر زیباست و شایسته کمر شهریار. پادشاه ایران گفت: سپاسگزارم از این پیشکش اما، پادشاه اهل
کانال ما در سروش
عشق جوان به دختر پادشاهجوانی گمنام عاشق دختر پادشاهی شد. رنج این عشق او را بیچاره کرده بود و راهی برای رسیدن به معشوق نمی یافت...مردی زیرک از ندیمان پادشاه که دلباختگی او را دید و جوانی ساده و خوش قلبش یافت،به او گفت:پادشاه اهل معرفت است، اگر احساس کند که تو بنده ای از بندگان خدا هستی ، خودش به سراغ تو خواهد آمد!!جوان به امید رسیدن به معشوق ، گوشه گیری پیشه کرد و به عبادت و نیایش مشغول شد، به طوری که اندک اندک مجذوب پرستش گردید و
خیر است!!!
✅ داستان از این قرار است که:
پادشاهی وزیری داشت که هر اتفاقی می افتاد می گفت: خیراست!!
روزی دست پادشاه در سنگلاخها گیرکرد و مجبور شدند انگشتش را قطع کنند، وزیر در صحنه حاضر بود و گفت: خیراست!
پادشاه ازدرد به خود میپیچید، از رفتار وزیر عصبانی شد، اورا به زندان انداخت..
❇️ یکسال بعد پادشاه که برای شکار به کوه رفته بود، در دام قبیله ای گرفتارشد که بنا بر اعتقادات خود، هرسال ۱نفر را که دینش با آنها مخالف بود، سر میبرند و لازمه اعدام آن شخ
ادشاهیدو شاهین کوچک به عنوان هدیه دریافت کرد. آنها را به مربی پرندگان دربار سپرد تا برای استفاده در مراسم شکار تربیت کند. 

یک ماه بعد، مربی نزد پادشاه آمد و گفت که یکی از شاهین‌ها تربیت شده و آماده شکار است اما نمی‌داند چه اتفاقی برای آن یکی افتاده و از همان روز اول که آن را روی شاخه‌ای قرار داده تکان نخورده است. 
این موضوع کنجکاوی پادشاه را برانگیخت و دستور داد تا پزشکان و مشاوران دربار، کاری کنند که شاهین پرواز کند. اما هیچکدام نتوانستن

روزی پیش گوی پادشاهی به او گفت که در روز و ساعت مشخصی بلای عظیمی برای پادشاه اتفاق خواهد افتاد. پادشاه از شنیدن این پیش گویی خوشحال شد. چرا که می توانست پیش از وقوع حادثه کاری بکند.
پادشاه به سرعت به بهترین معماران کشورش دستور داد هر چه زودتر محکم ترین قلعه رابرایش بسازند. معماران بی درنگ بی آن که هیچ سهل انگاری و معطلی نشان بدهند، دست به کار شدند.
آنها از مکان های مختلف سنگ های محکم و بزرگ را به آنجا منتقل کردند و روز و شب به ساختن قلعه پرد
پیلی را آوردند بر سرچشمه‌ای که آب خورَد. خود را در آب می‌دید و می‌رمید. او می‌پنداشت که از دیگری می‌رمد، نمی‌دانست که از خود می‌رمد. همۀ اخلاقِ بد از ظلم و کین و حسد و حرص و بیرحمی و کبر چون در توست نمی‌رنجی، چون آن را در دیگری می‌بینی می‌رمی و می‌رنجی.
پادشاهی دل‌تنگ بر لب جوی نشسته بود. امرا ازو هراسان و ترسان، و به هیچ‌گونه روی او گشاده نمی‌شد. مسخره‌ای داشت عظیم مقرب. امرا او را پذیرفتند که اگر تو شاه را بخندانی تو را چنین دهیم. مسخره
روزی در ایام قدیم در ایران پادشاهی بود که زن زیبایی داشت ولی بچه دار نمیشدن و زن پادشاه دیده بود هرگاه مسئولان مملکتی رده پایین و بالا به قصر می آیند پادشاه با بچه هایشان گرم میگیرد و لپ آن هارا میکشد و آن هارا در آغوش گرم خود می فشارد و بازی می کند با بچه ها و هدیه ها به آن ها می دهد از خوراکی و بازی لذا زن پادشاه بسیار غمگین بود و این را بلای الهی می دانست و  هر چه نذر میکرد به مقصود نمی رسید لذا روزی قبل از سالگرد ازدواج پنهانی در حیاط قصر به دس
یک روز پادشاهی همراه با درباریانش برای شکار به جنگل رفتند.هوا خیلی گرم بود وتشنگی داشت پادشاه و یارانش را از پا در می آورد،  بعد ازساعتها جستجو جویبار کوچکی دیدند، پادشاه شاهین شکاریش را به زمین گذاشت، و جام طلایی را در جویبار زد و خواست آب بنوشد، اما شاهین به جام زد و آب بر روی زمین ریخت.برای بار دوم هم همین اتفاق افتاد، پادشاه خیلی عصبانی شد و فکر کرد، اگر جلوی شاهین را نگیرم، درباریان خواهند گفت: پادشاه جهانگشا نمی تواند از پس یک شاهین برآ
روزی بود و روزگاری بود. در زمان های قدیم پادشاهی بود به نام عادل شاه. شاه افسوس می خورد که پیر شده ولی هنوز فرزندی ندارد.
پادشاه روزی پیش ساحری رفت و از او چاره ای خواست.مرد گفت:پادشاه این دو دانه گندم را با همسرت بخور. به زودی فرزندت به دنیا می آید. 
پادشاه رفت و دو دانه گندم را همراه همسرش خورد.بعد از مدتی دختری به زیبایی مهتاب متولد شد. عادل شاه نام دختررا گندم گذاشت. فردای آن روز شاه پیش مرد جادوگر رفت. ساحر گفت:دخترت هر جمعه به غار ببر تا نمیر
پادشاهی در یک شب سرد زمستان از قصر خارج شد. هنگام بازگشت سرباز پیری را دید که با لباسی اندک در سرما نگهبانی می داد. از او پرسید: آیا سردت نیست؟ نگهبان پیر گفت: چرا ای پادشاه اما لباس گرم ندارم و مجبورم تحمل کنم. پادشاه گفت: من الان داخل قصر می روم و می گویم یکی از لباس های گرم مرا را برایت بیاورند. نگهبان ذوق زده شد و از پادشاه تشکر کرد. اما پادشاه وعده اش را فراموش کرد. صبح روز بعد جسد سرمازده پیرمرد را در حوالی قصر پیدا کردند، در حالی که در کنارش
روزی روزگاری، پادشاهی می خواست شوهر مناسبی برای دختر خود پیدا کند. از این رو یک دوره مسابقه بین شوالیه ها برگزار کرد تا لایق ترین شوالیه را به عنوان داماد خود برگزیند. شوالیه ها مسابقات و مبارزات بسیاری انجام دادند و در نهایت تنها دو شوالیه باقی ماندند که یک نفر از آن ها می توانست شوهر دختر پادشاه باشد. در نتیجه پادشاه به دو شوالیه دستور داد که سوار بر اسب هایشان به سمت دریاچه بتازند و هر کسی که دیرتر برگردد همسر دختر او خواهد بود.
شوالیه ها خ
2662 - «اسدالله علم» معتمد «محمدرضا پهلوی» می‌نویسد: "(شاه) فرمودند «هزار دلار به ماهیانه ۱۰ هزار دلاری پادشاه افغانستان برای مخارج تحصیل بچه‌های او اضافه کن. هم چنین ماهیانه ۱۰ هزار دلار به پادشاه یونان بده. بعد هم یک منزل برای پادشاه افغانستان در رم بخرید. همه این پول را از بودجه سری دولت بگیرید»(۱) ... برای خود (پادشاه افغانستان) و دخترش دو منزل در رُم خریدیم. (شاه) ماهی ۲۰۰۰ دلار هم به دخترش مرحمت می‌کنند(۲)"منبع: ۱- خاطرات علم، جلد سوم، ص۳۷۲۲-
دخترزیبای‌چوپان چوپانى دختر زیبائى داشت. پسر پادشاه خواستگار دختر بود. اما هر چه به خواستگارى مى‌رفت دختر مى‌گفت که باید صنعت و حرفه‌اى یاد بگیرد. پسر پادشاه رفت و حرفهٔ فرش‌بافى یاد گرفت. بعد دختر زن او شد. بعد از چند روز دختر و پسر رفتند گردش کنند. سر راه‌شان به قهوه‌خانه‌اى رسیدند، رفتند آنجا غذا بخورند. جلوى در قهوه‌خانه یک فرش انداخته بودند، پسر و دختر تا پایشان را روى فرش گذاشتند افتادند توى یک زیرزمین. نگاه کردند دیدند گوش تا گوش
خیاطی وارد شهر شد و به پادشاه پیشنهادی ویژه داد: بهترین لباس دنیا را برایت می دوزم. این لباس را فقط حلال زاده ها می توانند ببینند. پادشاه با خوشحالی موافقت کرد.
بعداز مدت ها پادشاه نخست وزیر را به دیدن لباس فرستاد. اما وی هر چه نگاه کرد چیزی ندید، از ترس اینکه حرام زاده شناخته شود، به تعریف پرداخت. دیگران نیز چنین کردند.
تا بالاخره نوبت به خود پادشاه رسید البته او هم چیزی ندید و پیش خود گفت معلوم می شود من یکی در میان این همه حلال زاده نیستم! خیا
نام کتاب : قصه ها تصویری از گلستان
نویسنده : مژگان شیخی 
انتشارات : بنفشه
توضیحات :
کتابی که معرفی می کنم قصه های تصویری از گلستان می باشد که به زبان ساده آمده تا برای کودکان قابل فهم باشد و همانطور که می دانید نویسنده ی کتاب گلستان سعدی هست و این کتاب فقط به زبان مژگان شیخی می باشد کتاب دارای ۷۲ صفحه و۶ داستان به عنوان های ( غلام دریا ندیده ، شاهزاده کوتاه قد ، نگهبان جوان ، درویش طمع کار ، گدایی که پادشاه شد ، سفر دور و دراز ) است و مناسب گروه سنی
شهریار به انتقام خیانت همسرش هر شب دختری را به نکاح در می آورد و بامداد دستور قتل اش را می داد. سه سال گذشت و دیگر دختری در شهر مانده بود جز دو دختر «شاه زمان» وزیر دربار. وزیر، شهرزاد را به نکاح پادشاه درآورد.
شهرزاد به پادشاه گفت خواهر کوچکی دارم که عادت کرده است هرشب من برایش قصه ای تعریف کنم تا خوابش ببرد؛ دوست دارم پادشاه در این آخرین شب زندگی اجازه دهد تا همین یک کار را برای خواهرم انجام بدهم. پادشاه گفت دنیازاد به کاخ بیاید و قصه بشنود.
شه
هفت برتری امیر المومنین علیه السلام در کلام حضرت پیامبر صلی الله علیه و آله (به روایت اهل تسنن)
حافظ ابی نعیم محدث و عالم بزرگ اهل تسنن روایت کرده است:
حَدَّثَنَا إِبْرَاهِیمُ بْنُ أَحْمَدَ بْنِ أَبِی حُصَیْنٍ، ثَنَا مُحَمَّدُ بْنُ عَبْدِ اللهِ الْحَضْرَمِیُّ، ثَنَا خَلَفُ بْنُ خَالِدٍ الْعَبْدِیُّ الْبَصْرِیُّ، ثَنَا بِشْرُ بْنُ إِبْرَاهِیمَ الْأَنْصَارِیُّ، عَنْ ثَوْرِ بْنِ یَزِیدَ، عَنْ خَالِدِ بْنِ مَعْدَانَ، عَنْ مُعَاذِ بْنِ
یک روز پادشاهی همراه با درباریانش برای شکار به جنگل رفتند.
هوا خیلی گرم بود و تشنگی داشت پادشاه و یارانش را از پا در می آورد. بعد از ساعتها جستجو جویبار کوچکی دیدند. پادشاه شاهین شکاریش را به زمین گذاشت، و جام طلایی را در جویبار زد و خواست آب بنوشد
ادامه مطلب
روزی پادشاهی اعلام کرد به کسی که بهترین نقاشی صلح را بکشد، جایزه بزرگی خواهد داد. هنرمندان زیادی نقاشی هایشان را برای پادشاه فرستادند. پادشاه به تمام نقاشی ها نگاه کرد ولی فقط به دوتا از نقاشی ها علاقه مند شد. در نقاشی اول، دریاچه ای آرام با کوه های صاف و بلند بود. بالای کوه ها هم آسمان آبی با ابرهای سفید کشیده شده بود. همه گفتند: این بهترین نقاشی صلح است. در نقاشی دوم هم کوه بود ولی کوهی ناهموار و خشن، در بالای کوه آسمانی خشمگین رعد و برق می زد
روزی، روزگاری پادشاهی چهار همسر داشت. او عاشق و شیفته همسر چهارمش بود. با دقت و ظرافت خاصی با او رفتار می کرد و او را با جامه های گران قیمت و فاخر می آراست و به او از بهترین ها هدیه می کرد. همسر سومش را نیز بسیار دوست می داشت و به خاطر داشتنش به پادشاه همسایه فخر فروشی می کرد. اما همیشه می ترسید که مبادا او را ترک کند و نزد دیگری رود. همسر دومش زنی قابل اعتماد، مهربان، صبور و محتاط بود. هر گاه که این پادشاه با مشکلی مواجه می شد، فقط به او اعتماد می ک
پادشاهی قصد کشتن اسیری کرد. اسیر در آن حالت ناامیدی شاه را دشنام داد.
شاه به یکی از وزرای خود گفت: او چه می گوید؟ وزیر گفت: بهجان شما دعا می کند. شاه اسیر را بخشید.
وزیر دیگری که در محضر شاه بود و با آن وزیر اول مخالفت داشت گفت: ای پادشاه آن اسیر به شما دشنام داد.پادشاه گفت: تو راست می گویی اما دروغ آن وزیر که جان انسانی را نجات می دهد بهتر از راست توست که باعث مرگ انسانی می شود.«گلستان سعدی»

جز راست نباید گفتهر راست نشاید گفت
یکی از بازی های گروهی مرسوم در اسفاد بازی بازی 
اُرنگ اُرنگ بود . این بازی یک پادشاه ، یک وزیر و تعدادی  بازیگر داشت که تعداد بازیگران عادی محدودیت نداشت و هر چه تعداد بازیکنان بیشتر بودند جذابیت بازی بیشتر می شد . استاد و پیش کسوت این بازی در عصر بنده ی حقیر آقای  علی اکبر نظری بودند که نقش پادشاه را در این بازی داشتند.
ایشان با اجرای خاص و دیدنی خود شادی و شعف  به یاد ماندنی به تماشاچیان تزریق می کردند .
شیوه بازی اینگونه بود که یک لُنگُته را
دخترزیبای‌چوپان چوپانى دختر زیبائى داشت. پسر پادشاه خواستگار دختر بود. اما هر چه به خواستگارى مى‌رفت دختر مى‌گفت که باید صنعت و حرفه‌اى یاد بگیرد. پسر پادشاه رفت و حرفهٔ فرش‌بافى یاد گرفت. بعد دختر زن او شد. بعد از چند روز دختر و پسر رفتند گردش کنند. سر راه‌شان به قهوه‌خانه‌اى رسیدند، رفتند آنجا غذا بخورند. جلوى در قهوه‌خانه یک فرش انداخته بودند، پسر و دختر تا پایشان را روى فرش گذاشتند افتادند توى یک زیرزمین. نگاه کردند دیدند گوش تا گوش
راشید مادرنه، رئیس پارلمان بروکسل به ماهی نور اوزدمیر عضو سابق پارلمان بروکسل نشان پادشاه لئوپولد بلژیک را اعطا کرد.
اوزدمیر پس از دریافت این نشان در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی گفت: امروز یک روز زیبا برای من است. امروز به نوعی تجلیل از 10 سال کار من در پارلمان بروکسل است.
وی افزود: به من نشان پادشاه لئوپولد اعطا شد. من مفتخر هستم و از طرف همه کسانی که از من حمایت کرده اند این نشان را دریافت می کنم.
این نشان به اوزدمیر از طرف فیلیپ پادشاه بلژیک

اینک که به یاری مزدا تاج شاهی بر سر گذاشته‌ام اعلام میکنم که تا روزی که من زنده هستم و مزدا توفیق سلطنت را به من میدهد دین وآیین و رسوم ملت هایی که من پادشاه آنها هستم را محترم خواهم شمرد و نخواهم گذاشت که حکام و زیر دستان من، رسوم ملت هایی که من پادشاه‌شان هستم یا ملتهای دیگر را مورد تحقیر قرار بدهند یا به آنها توهین نمایند.
من از امروز که تاج سلطنت را به سر نهاده‌ام تا روزی که زنده هستم هرگز سلطنت خود را بر هیچ ملتی تحمیل نخواهم کرد و هر مل
منتخبی از نام های دخترانه زیبا با حرف پ
اسامی دخترانه زیبا با حرف پ
❤️ اسم دخترانه پارسی با حرف پ پیشنهاد شده توسط بلاگ اسم شیک
✔️ اسم پارمیس پرمیس، نام دختر بردیا و نوه کوروش بزرگ پادشاه هخامنشی، به معنی بانوی دانشمند یا بانوی پرمهر
✔️ اسم پارمیننام همسر داریوش پادشاه هخامنشی
✔️ اسم پانیا محافظ نگهدارنده
✔️ اسم پانتینام همسر آریاسب از سرداران کوروش پادشاه هخامنشی
✔️ اسم پرمیس پارمیس، نام دختر بردیا ونوه کوروش کبیر
✔️ اسم پرنسا ما
‍♂ نجاری بود که زن زیبایی داشت که پادشاه را مجذوب خود کرده بود
پادشاه بهانه ای از نجار گرفت و حکم اعدام او را صادر کرد و گفت نجار رافردا اعدام کنید 
نجار آن شب نتوانست بخوابد ...
همسر نجار گفت :                             مانند هر شب بخواب ...    پروردگارت یگانه است و درهای گشایش بسیار "
کلام همسرش آرامشی بر دلش ایجاد کرد و چشمانش سنگین شد و خوابید ...
صبح صدای پای سربازان را شنید...چهره اش دگرگون شد و با نا امیدی، پشیمانی و افسوس به همسرش نگاه کرد که د
وقتی یک دانشمند هندی شطرنج رو اختراع کرد تقدیم به پادشاه هند کرد و پادشاه هند شطرنج رو به ایران فرستاد تا یه جورایی پز دانشمند هاش رو به ایران بدهد.
پادشاه ایران انوشیروان خسرو به داناترین وزیرش بزرگمهر دستور داد تا او نیز بازی بسازد،‌ وزیر ایران که از دانشمندان بزرگ بود بازی زیبای تخته نرد را ساخت

فلسفه پیدایش و رموز تخته نرد:

30 مهره: نشانگر 30 شبانه روز یک ماه
24 خانه: نشانگر 24 ساعت شبانه روز
4 قسمت زمین: 4 فصل سال
5 دست بازی: 5 وقت یک شبانه رو
خورشید هنوز در پشت کوه های باختر فرو نرفته بود که کورش پادشاه ایران دستور داد سپاه در نزدیکی شهر ایلام اردو بزند. همه سرخوش از پیروزی خود بر بابل بودند. در آن هنگامه پیر زن و پسر جوانی به اردوگاه آمده و نزد پادشاه ایران از کارمند مالیات شهرشان شکایت نمودند. پس از تحقیق معلوم شد آن کارمند هر ساله بیش از آنچه دولت در نظر گرفته از مردم خراج می ستاند. آن شب کورش پادشاه ایران در همان اردوگاه سرپرست خزانه دارای و مالیات فرمانروایی را از کار برکنار ن
امام حسن علیه السلام شبیه‌ترین مردم به رسول خدا صلی الله علیه و آله
شیخ مفید رضوان الله علیه روایت کرده است که امام صادق علیه السلام فرمودند:
كانَ الحَسَنُ أشبَهَ النّاسِ بِرَسولِ اللّه ِ خَلقا و سُؤدُدا و هَدیا.
امام حسن علیه السلام در خلقت و سیرت و شرافت شبیه ترین مردم به رسول خدا بود.
الارشاد، تالیف شیخ مفید، جلد ۲، صفحه ۵، چاپ موسسه آل البیت لاحیاء التراث
هنگام غروب، پادشاه از شکارگاه به سوی ارگ و قصر خود روانه می شد. در راه پیرمردی دید که بارسنگینی از هیزم بر پشت حمل میکند لنگ لنگان قدم بر میداشت و نفس نفس صدا می داد پادشاه به پیرمرد نزدیک شد و گفت: مردک مگر تو گاری نداری که بار به این سنگینی می بری. هر کسی را بهر کاری ساخته اند. گاری برای بار بردن و سلطان برای فرمان دادن و رعیت برای فرمان بردن.
پیرمرد خنده ای کرد و گفت : اعلی حضرت! این گونه هم که فکر می کنی فرمان در دست تو نیست. به آن طرف جاده نگاه ک
سلطان بی‌پسر و بحران جانشینی در عمان
⬅طبق اعلام منابع رسمی عمانی پادشاه این کشور، سلطان قابوس بن سعید پس از تحمل دوره چندساله بیماری خود امشب از دنیا رفت.
⬅هم‌زمان با اعلام این خبر، ارتش در خیابان‌های مسقط پایتخت این کشور مستقر شده است.
⬅سلطان قابوس که نماد پایداری و ثبات داخلی در عمان شناخته می‌شد از محبوبیت بالایی در بین عمانی‌ها برخوردار بود.
اما به دلیل آنکه او فرزند پسری نداشت، همواره بحث و گمانه‌زنی پیرامون جانشینی او وجود داشت
آسیابان : هر چه ما داریم از پادشاه است.
زن :چه می گویی مرد،
ما که چیزی نداریم.
آسیابان:آن نیز از پادشاه است
مرگ یزدگرد
#بهرام_بیضایی
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
✦ @Parsa_Night_narrator ✦
#کانال_آوای_شبانه_پارسا
#اخبار_روز_ایران_و_جهان
-tumblrhttps://avayeshabane.tumblr.com
آخرین خبرها و اتفاقات روز در وب سایت:
websitehttp://aparssa.wordpress.com
منبع خبری کانال:
#BBC_News
مشاهده مطلب در کانال
BluRay,FULL HD,The King and the Mockingbird 1980,انیمیشن فرانسوی,پادشاه و مرغ سخنگو,دانلود The King and the Mockingbird 1980 720p,دانلود انیمیشن Le roi et loiseau 1980,دانلود انیمیشن The King and the Mockingbird 1980,دانلود رایگان,دانلود زیرنویس فارسی,دانلود فیلم با حجم کم,دانلود کارتون با دوبله فارسی,دانلود مستقیم انیمیشن The King and the Mockingbird 1980 1080p,شاه و مرغ مقلد,
ادامه مطلب
دانلود فیلم پادشاه The King 2019 با لینک مستقیم
دانلود رایگان فیلم خارجی پادشاه The King 2019
نام فیلم : پادشاه The King 2019ژانر : بیوگرافی | درام | تاریخیکارگردان : David Michôdبازیگران : Tom Glynn-Carney, Gábor Czap, Tom Fisherمحصول : انگلستانزبان : انگلیسیزمان : ۱۳۸ دقیقهامتیاز : ۷٫۳/۱۰کیفیت : BluRayفرمت : MKVحجم : ۲۲۰۰ | ۱۱۰۰ مگابایتاطلاعات بیشتر : کلیک کنیدخلاصه داستان : داستان این فیلم درباره‌ی یک شاهزاده‌ی جوان و سرسخت به نام هال می‌ باشد که بعداز مرگ پدر مستبدش اکنون وارث تاج و ت
پادشاهی می خواست نخست وزیرش را انتخاب کند. چهار اندیشمند بزرگ کشور فراخوانده شدند. 
آنان را در اتاقی قرار دادند و پادشاه به آنان گفت که: «در اتاق به روی شما بسته خواهد شد و قفل اتاق، قفلی معمولی نیست و با یک جدول ریاضی باز خواهد شد، تا زمانی که آن جدول را حل نکنید نخواهید توانست قفل را باز کنید. اگر بتوانید پرسش را درست حل کنید می توانید در را باز کنید و بیرون بیایید».
پادشاه بیرون رفت و در را بست. سه تن از آن چهار مرد بلافاصله شروع به کار کردند.
مرد گفت : "احتمالاً هیچکس دقیقاً نمی‌داند آدم‌کوچولوها که هستند . تنها چیزی که مردم می‌توانند بیاموزند این است که آن‌ها وجود دارند . آیا تاکنون کتاب شاخه طلایی فریزر را خوانده‌ای ؟"
- "نه ، نخوانده‌ام ."
- "کتاب بسیار جالبی است که چیزهای زیادی برای آموختن به ما دارد . در مدت زمان مشخصی از تاریخ در برخی نقاط جهان ، البته در قرون وسطی ، اغلب پادشاه در پایان سلطنتش کشته می‌شد ، معمولاً بعد از مدت زمانی معین مثل ده یا دوازده سال . هنگامی که دوره‌ا
سلام عزیزان . من فرزانه ام ، نویسنده ی وب . یه مدت فعال نبودم و تا دوماه دیگه هم فعال نخواهم بود . فقط اومدم همین پست رو بزارم و برم .

سریال جونگ میونگ از اول ماه رمضان داره از شبکه ی تهران پخش میشه هرشب ساعت ۲۳ . تکرار روز بعد ساعت ۱۰ و ۱۵ .

از نظر تاریخی این سریال رو میشه ادامه ی سریال اوک نیو دونست . پادشاهی که اوایل سریال میبینیم ( پدر جونگ میونگ ‌) ، در واقع پیری اون شاهزاده ای هست که در اواخر سریال اوک نیو به عنوان جانشین پادشاه تعیین میشه . به

پادشاهی جایزه بزرگی برای هنرمندی گذاشت که بتواند به بهترین شکل ، آرامش را تصویر کند.نقاشان بسیاری آثار خود را به قصر فرستادند.آن تابلو ها ، تصاویری بودند از جنگل به هنگام غروب ، رودهای آرام ، کودکانی که در خاک می دویدند ، رنگین کمان در آسمان ، و قطرات شبنم بر گلبرگ گل سرخ.پادشاه تمام تابلو ها را بررسی کرد ، اما سرانجام فقط دو اثر را انتخاب کرد.
اولی ، تصویر دریاچه ی آرامی بود که کوههای عظیم و آسمان آبی را در خود منعکس کرده بود.در جای جایش می ش
پادشاهی قصد کشتن اسیری کرد. 
اسیر در آن حالت ناامیدی شاه را دشنام داد. 
شاه به یکی از وزرای خود گفت: او چه می گوید؟ وزیر گفت: به جان شما دعا می کند. شاه اسیر را بخشید.
وزیر دیگری که در محضر شاه بود و با آن وزیر اول مخالفت داشت گفت: ای پادشاه آن اسیر به شما دشنام داد.
پادشاه گفت: تو راست می گویی اما دروغ آن وزیر که جان انسانی را نجات می دهد بهتر از راست توست که باعث مرگ انسانی می شود.
«گلستان سعدی»
جز راست نباید گفت
هر راست نشاید گفت
متن آهنگ تیغ عشق از مازیار فلاحی(آهنگ تیتراژ میانی سینمایی اسب سفید پادشاه)دوباره باورِ دوست داشتن با سادگیم بُر خورددوباره تیغ عشقت رو تن تنهاییام سُر خوردتموم خاطراتم رو به دستای تو میدوزمبا هر قطره توو این بارون دارم پای تو میسوزمبا اینکه هر دقیقه از تو و عشقت بیمارمبرام مثل نفس میمونیو بازم دوست دارم

ادامه مطلب
یک ماهیگیر بود که هر روز صبح میرفت و بادیگران ماهی میگرفت
ولی همه ماهی میگرفتند به جز او!
بهش گفتند تو چکار میکنی که ماهی نمیگیری؟
گفت قلاب من یک قلاب مخصوصه!
نگاه کردند و دیدن قلابش کج نیس راسته!
گفتن خب این ماهی نمگیره،قلابت باید سرش کج باشه.
گفت من میخوام ماهی مخصوصی بگیرم که با این قلاب میشه گرفت.
هر روز از صبح تا شب میرفت ماهی بگیره و هیچ ماهی عایدش نمیشد.
بالاخره خبر در شهر پر شد که دیوانه ای پیدا شده که میخواد با قلاب راست ماهی بگیره.
خبر ر
‍♂ نجاری بود که زن زیبایی داشت که پادشاه را مجذوب خود کرده بود
پادشاه بهانه ای از نجار گرفت و حکم اعدام او را صادر کرد و گفت نجار رافردا اعدام کنید 
نجار آن شب نتوانست بخوابد ...
همسر نجار گفت :                             مانند هر شب بخواب ...    پروردگارت یگانه است و درهای گشایش بسیار "
کلام همسرش آرامشی بر دلش ایجاد کرد و چشمانش سنگین شد و خوابید ...
صبح صدای پای سربازان را شنید...چهره اش دگرگون شد و با نا امیدی، پشیمانی و افسوس به همسرش نگاه کرد که د
کنکاشی که در تسخیر هندوستان کردم این بود که اول بسبیل مزاج‌دانی از فرزندان و اُمرا کنکاش خواستم
امیرزاده پیرمحمد جهانگیر گفت که چون مملکت هند را بگیریم از زَر هند عالمگیر شویم
و امیرزاده محمد سلطان گفت هند را می‌گیریم لیکن هندوستان را حصارها است اول دریاها دوم جنگل‌ها و بیشه‌ها سیوم سپاه سلاح‌دار و فیلانِ آدم‌شکار
امیرزاده سلطان حسین گفت که چون هند را بگیریم بر چهار اقلیم حاکم و فرمان‌فرما گردیم
امیرزاده شاه‌رُخ گفت که در قوانین تُ
کنکاشی که در تسخیر هندوستان کردم این بود که اول بسبیل مزاج‌دانی از فرزندان و اُمرا کنکاش خواستم
امیرزاده پیرمحمد جهانگیر گفت که چون مملکت هند را بگیریم از زَر هند عالمگیر شویم
و امیرزاده محمد سلطان گفت هند را می‌گیریم لیکن هندوستان را حصارها است اول دریاها دوم جنگل‌ها و بیشه‌ها سیوم سپاه سلاح‌دار و فیلانِ آدم‌شکار
امیرزاده سلطان حسین گفت که چون هند را بگیریم بر چهار اقلیم حاکم و فرمان‌فرما گردیم
امیرزاده شاه‌رُخ گفت که در قوانین تُ
محصول:ایالت متحده امریکا
زبان:انگلیسی
زمان: 45 دقیقه

سال انتشار:2011

کیفیت:720

سبک:درام . فانتزی . تاریخی
بازیگر:Joseph Fiennes . Jamie Campbell Bower . Tamsin Egerton . Peter Mooney
داستان :سریال Camelot درباره ی داستان شاه آرتور, شوالیه های میزگرد, مرلین جادوگر و مورگان ساحره و اتفاقاتی که در آن زمان رخ می دهد است. منبع اصلی این سریال اثر توماس مالوری قرن پانزدهم و دیگر افسانه های مربوط به شاه آرتور می باشد. بعد از مرگ ناگهانی پادشاه بریتانیا کل کشور دچار هرج و مرج شده و آنجا د
بالِ پرواز

7270
داستان کوتاه. پادشاهی دو شاهین داشت. دید یکی پرواز نمیکند. کنجکاو شد. دستور داد کاری کنند شاهین پرواز کند. اما پزشکان دربار هیچ‌کدام نتوانستند. روز بعد پادشاه دستور داد به همه مردم اعلام کنند هر کس شاهین را به پرواز درآورد، پاداش خوبی خواهد داشت.

روز بعد پادشاه دید -شاهینی که پرواز نمی‌کرد- با چالاکی در باغ درحال پرواز است. دستور داد معجزه‌گر شاهین را نزدش بیاورند. درباریان، کشاورزی ساده را نزدش آوردند، گفتند اوست که شاهین
_ مرد خودساخته نباید زن خودساخته کنارش باشه چون از قدیم گفتن دو پادشاه در یک اقلیم نگنجند
*هیچ وقت هیچ زنی پادشاه نمیشه، اگر مرد بتونه جایگاهشو با عشق تثبیت کنه
_ خدا به داد همسرت برسه
*چرا!
_ با این تفکر فلسفیت بیچارش میکنی
*آزار دهندست؟!
_ همین حرفارو میزنی که دلبری میکنی!
*بالاخره بده یا خوب!
_ زندگی عجیبه آدما عجیبن دوست داشتن از همه عجیب تر ...
پ.ن:خیلی دیره برای بهترین اتفاق شدن.من به تمام حکمت هاش،عاشقانه احترام میذارم تمامش.

در افسانه های شرقی قدیم آمده است که یکی از پادشاهان بزرگ برای جاودانه کردن نام و پادشاهی خود تصمیم گرفت که قصری باشکوه بسازد که در دنیا بی نظیر باشد و تالار اصلی ان در عین شکوه و بزرگی و عظمت ستونی نداشته باشد !!!
اما پس از سالها و کار وتلاش و محاسبه ، کسی از عهده ساخت سقف تالار اصلی بر نیامد و معماران مدعی زیادی بر سر این کار جان خود را از دست دادند تا اینکه ناکامی پادشاه او را به شدت افسرده و خشمگین ساخت و دست آخر معلوم شد که معمار زبر دست و اف
که پادشاه را مجذوب خود کرده بودپادشاه بهانه ای از نجار گرفت و حکم اعدام او را صادر کرد و گفت نجار رافردا اعدام کنیدنجار آن شب نتوانست بخوابد .همسر نجار گفت :مانند هر شب بخواب .پروردگارت یگانه است و درهای گشایش بسیار کلام همسرش آرامشی بر دلش ایجاد کرد و چشمانش سنگین شد و خوابید .صبح صدای پای سربازان را شنید.چهره اش دگرگون شد و با نا امیدی، پشیمانی و افسوس به همسرش نگاه کرد که دریغا باورت کردم .با دست لرزان در را باز کرد و دستانش را جلو برد تا سرب
2484 - «پرویز کاردان» کارگردان فیلم‌های
مبتذل قبل انقلاب و مجری کنونی تلویزیون‌های لس‌آنجلسی، طی مصاحبه‌ای با
اعتراف به غیرمردمی بودن رژیم پهلوی، اذعان کرد: “مشکلات بسیاری داشتیم. من
منکر مشکلاتش نمی‌شدم. اگر یک پادشاه تمام قدرت‌ها را خودش نمی‌گرفت و ...
انتخابات آزاد وجود داشت و غیره، شاید این بلا سرمان نمی‌آمد ... این
حکومت چهل سال است که راه پیدا کرده و قدرت گرفته. برداشتنش هم کار
ساده‌ای نیست ...”منبع: yon.ir/mzdr119
دانلود فایل اصلی
کتاب آموزش سئو محتوا پادشاه است یک اثر کاملاً فارسی میباشد که در 98 صفحه نگارش شده است و شما میتوانید با استفاده از این کتاب نحوه نوشتن یک محتوای مفید را بیاموزید و حتی بیاموزید که چگونه گام به گام محتوا را بهینه کنید. شاید این کتاب یکی از کتاب های مرجع در زمینه آموزش محتوای جامع باشد که بتوانید آن را مطالعه کنید. در این کتاب آموزشی شما خواهید آموخت که چگونه یک کلمه کلیدی را در متن خود رعایت کنید و اینکه چگونه در محتوای خود بهترین بازاریابی را
نام ها: پادشاه : سلطنت ابدی
محصول: 2020 کره جنوبی از شبکه SBS, Netflix
ژانر: عاشقانه | تاریخی | فانتزی | علمی تخیلی | درام
تاریخ پخش:  29 فروردین 1399 – Apr 17, 2020
قسمت ها: 16
روزهای پخش: جمعه و شنبه ها
مدت زمان: 60 دقیقه
وضعیت: در حال پخش جایگزین کفتار
بازیگران:
Lee Min Ho – Kim Go Eun
قسمت 8 سریال اضافه شد.
زیرنویس چسبیده قسمت 7 اضافه شد.
ادامه مطلب
در حکایتی از گذشته معروف است که پادشاه یک کشور به پادشاه یک کشور دیگر یک فیل سفید هدیه می دهد، کسی که هدیه را پذیرفت، هزینه های زیادی را صرف نگهداری و خوراک این فیل سفید می کرد.
نسل های مختلف بدون آن که بدانند این فیل سفید به چه درد می خورد هزینه‌های زیادی را بمتحمل می‌شدند و دلشان هم نمی‌آمد که آن را کنار بگذارند یا رها کنند زیرا می گفتند: 
"حیف است تا کنون هزینه زیادی برای آن شده است و نمیتوان آن را رها کرد!". 
در نظر بگیرید کسی وارد دانشگاه م
*تورکجه
دایان گوروم نقش جهانیزی بیزدن کپی ووربسوز، ایندی بیزه … یوخ دده
اصفهانین نقش جهان مئیدانینی صفوی شاهلارین دستوری ایله تبریزین حسن پادشاه میدانین اوزوندن تیکیبلر.
تبریزین صاحیب آباد یا حسن پادشاه میدانی ائلخانلیلار دوورونده داشی قویولموش و آغ قویونلولار زامانیندا تکمیله‌شیب شهرته چاتیب. اوزون حسن قدیمکی صاحیب آباد میدانینا، مدرسه مسجید بازارلار و هلنا کلیساسینی آرتیب بویوتموشدو. اوزون حسن، ترابوزون پادشاهینین قیزی تئودوران
آیا ما به درام های تخیلی و فانتزی بیشتری احتیاج داریم؟ بله! ما همیشه به درام های فانتزی احتیاج داریم. اما آیا ما به درام های فانتزی مانند "نامه ای برای پادشاه" احتیاج داریم؟ پاسخ به این کمی سوال برانگیز است. سریال نامه ای برای پادشاه بر اساس رمان کلاسیک هلندی به همین نام تولید شده است، این سریال نیز یکی دیگر از موارد اضافه شده به لیست آثار فانتزی روزافزون Netflix است. در سال 2019، این سرویس پخش با سریال های مشابه مانند "The Witcher" و "The Crystal Dark: Age of Resolution"
پادشاهی تصمیم گرفت تا زیردستان خود را آزمایش کند تا بداند چه کسی رفتار خوبی در زندگی داشته است و چه کسی برای پیشرفت کشور زمان زیادی صرف می‌کند. او یک تخته‌سنگ بزرگ را در وسط جاده گذاشت و در یک مکان نزدیک به آن پنهان شد تا ببیند چه کسی تلاش می‌کند تا آن را حرکت دهد. او تعدادی از بازرگانان ثروتمند و درباریان را که از راه جاده عبور می‌کردند، دید. اما آنها برای برداشتن تخته‌سنگ هیچ تلاشی نکردند و به سادگی از کنار آن گذشتند، درحالیکه تعدادی از آ
دانلود سریال برزیلی پادشاه سلامت باد با دوبله فارسی
دانلود سریال پادشاه سلامت باد Deus Salve o Rei با لینک مستقیم
تا قسمت ۰۴ با دوبله فارسی اضافه شد

اطلاعات کامل : Wikipedia | IMDb | نام سریال: پادشاه سلامت باد Deus Salve o Rei فرمت : Mkv و MP4 حجم : ۴۵۰ – ۸۰ مگابایت محصول : برزیل امتیاز : ؟ سال ساخت : ۲۰۱۸ زبان اصلی : برزیل ( دوبله فاسی ) تعداد قسمت دوبله : نامشخص ( ۴۵ دقیقه ای ) ژانر : تاریخی, درام, عاشقانه کارگردان : Daniel Adjafre نویسنده: Sérgio Marques -Angélica Lopes تهیه کننده: Fabrício Mamber
پسرکی در خانواده ای فقیر در یک روستا زندگی می کرد.
پدر او در حادثه ای مصدوم و مدتی خانه نشین شده بود، و برای همین درآمدی برای
امرار معاش و مخارج زندگی نداشتند.

روزی مادر پسرک گفت: پسرم، این دیگچه مسی را به شهر ببر
و بفروش و با پول آن غذایی تهیه کن. پسرک قبول کرد.

صبح علی الطلوع به سمت شهر به راه افتاد. در راه آهی
کشید و با خود گفت: دیگچه یادگار مادربزرگم است و برای مادرم بسیار عزیز است، ای
کاش می شد آن را نفروشیم، ای کاش پدرم می توانست راه برود. او
دانلود سریال vikings  با لینک مستقیم و رایگان
نام سریال: Vikingsژانر: اکشن، درام، تاریخیسازندگان: Michael Hirstستارگان: Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgårdسالهای پخش: ۲۰۱۳–امتیاز: ۸٫۶ از ۱۰شبکه پخش کننده: Historyپخش: پنجشنبه ها (۴۵ دقیقه)کیفیت: BluRayاطلاعات بیشتر: کلیک کنیدخلاصه داستان: داستان سریال درباره فردی است به نام رگنار لاثبروک که با پادشاه آن دوران وایکینگ ها به مخالفت برمیخیزد و دوست دارد این بار به جای نبرد با شرقی های منطقه خود، حمله به سمت غرب را
-
پادشاه ایران انوشیروان خسرو به داناترین وزیرش بزرگمهر دستور داد تا او نیز بازی بسازد،‌ وزیر ایران که از دانشمندان بزرگ بود بازی زیبای تخته نرد را ساخت
فلسفه پیدایش و رموز تخته نرد:
30 مهره: نشانگر 30 شبانه روز یک ماه
24 خانه: نشانگر 24 ساعت شبانه روز
4 قسمت زمین: 4 فصل سال
5 دست بازی: 5 وقت یک شبانه روز
2 رنگ سیاه و سپید: شب و روز
هر طرف زمین 12 خانه دارد: 12 ماه سال
تخته نرد: کره زمین
زمین بازی: آسمان
تاس: ستاره بخت و اقبال
گردش تاس ها: گردش ایام
مهره ها: ا
میتوان خیلی راحت خاطرات آدم های ساده را تغییر داد.
اگر چندبار زیر گوششان دروغی بخوانی و وانمود کنی که حقیقت همان است که تو میگویی، خاطراتشان را ( فقط به خاطر تو ) عوض می کنند، اشک هایشان را به دست فراموشی سپرده، رنج هایی که کشیده اند را به دست باد می سپارند و همان تصویری را در ذهنشان می سازند که تو میخواهی.
آدم های ساده را خیلی راحت می توان گول زد.
مایه اش یک زبان چرب و نرم است که خامشان کند و تا ابد مریدت شوند.
و چه قدر این آدم های ساده زیادند. آدم
خلاصه داستان :
پلنگ سیاه ، یک فیلم در سبک ابرقهرمانی به کارگردانی رایان کوگلر است که در سال ۲۰۱۸ منتشر شده است. پلنگ سیاه به عنوان پادشاه واکاندا و برای یافتن شخصیت دوگانه‌اش به نام‌های پادشاه و حامی بازمی‌گردد. او در یک مدت زمان طولانی به چالش کشیده می‌شود و…
ادامه مطلب
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
...اگر آن جایگاه اجتماعی و آن احترام معقول و مطلوب را در جمع دوستان و اقوام و همکاران و .... نداری
بررسی کن با پدر و مادر و مادربزرگ و پدربزرگ چگونه بوده ای؟
شک نکن که در نیکی کردن و محبت و توجه لازم به ایشان آنگونه که شایسته و بایسته بوده است تلاش نکرده ای و ....
بطور کلی در توجه به پدر و مادرت بسیار بهتر ازین باش
تغییرات و ترفیعات را بزودی حس خواهید کرد
متاسفانه امروز احترام رفیق بسیاربیشت
منتخبی از نام های دخترانه زیبا با حرف ف
اسامی دخترانه زیبا با حرف ف
❤️ اسم دخترانه پارسی پیشنهاد شده توسط کانال وبلاگ اسم شیک
✔️   اسم فایدیم به معنای گل نیلوفر است، نام همسر کبوجیه پادشاه هخامنشی✔️   اسم فانیذ قند، شکر✔️   اسم فرانک پروانه، از شخصیت های شاهنامه، نام دختر برزین و زن بهرام گور، نام مادر فریدون پادشاه پیشدادی و همسر آبتین✔️ اسم فرزانهخردمند، دانا✔️  اسم فرناز دارای ناز و غمزه، زیبا و باشکوه✔️ اسم فرنیا اصیل، دارنده
اردن: عبدالله دوم (١٩٦٢-م) پادشاه اردن از ١٩٩٩ م
اسپانیا: فلیپ ششم (١٩٦٨-م) پادشاه اسپانیا از ٢٠١٤ م
امارات عربی متحده: شیخ خلیفه بن زاید بن سلطان آل نهیان (١٩٤٨-م) امیر ابوظبی از ٢٠٠٤ م / شیخ محمد بن راشد آل مکتوم (١٩٤٩-م) امیر دوبی از ٢٠٠٦ م
بحرین: حمد بن عیسی آل خلیفه (١٩٥٠-م) پادشاه بحرین از ١٩٩٩ م
برونئی: حسن البُلقیه (١٩٤٦-م) سلطان برونئی از ١٩٦٧ م
بریتانیا: الیزابت دوم (١٩٢٦-م) ملکه بریتانیا از ١٩٥٢ م
بلژیک: فیلیپ (١٩٦٠-م) پادشاه بلژیک از ٢٠١٣
آسپندوس Aspendos در جنوب ترکیه شهری با ریشه فرهنگ رومی در آنتالیا که قدیمی ترین آمفی تئاتر دنیا را در خود در منطقه Pamphylia در تپه تخت صاف با بسیاری از آثار تاریخی همچون Nymphaeum، Basilica، Market Building و Odeion جای داده است. بیشتر بخوانید
اگر در سفر به آنتالیا در جستجوی تاریخ هستید پیشنهاد میکنم حتما از شهر باستانی آسپندوس آنتالیا بازدید کنید تقریبا 40 کیلومتری از آنتالیا قرار دارد و کافیست فقط بدانید که کهن ترین آمفی تئاتر دنیا در این شهر قرار داشته  واز قرن دو
پادشاهی از وزیرش پرسید: بگو خداوندی که تو می پرستی چه می خورد، چه می پوشد و چه کار می کند و اگر تا فردا جوابم نگویی عزل می گردی.... وزیر سر در گریبان به خانه رفت. وزیر غلامی داشت که وقتی او را در این حال دید پرسید که او را چه شده؟ او حکایت بازگو کرد. غلام خندید و گفت: ای وزیر عزیز این سوال که جوابی آسان دارد. وزیر با تعجب گفت: یعنی تو آن را می دانی؟ پس برایم بازگو . اول آنکه خدا چه می خورد؟ -غم بندگانش را، که می فرماید من شما را برای بهشت و قرب خود آفرید
این مطلب از یک کانال با اسم رهنما در نماشا کپی شده است
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
 لی مین هو درام جدیدش با همکاری نویسنده ی سریال "وارثان" کیم ایون سوک رو تایید کرد لی مین هو و کیم ایون سوک بار دیگر با هم همکاری می کنند! در 7 می (امروز) شرکت فیلمسازی Hwa & Dam عکس هایی منتشر کرد، مطبوعات رسمی منتشر شده نشان میداد که کیم ایون سوک در حال کار کردن روی پروژه ی بعدیش، با عنوان رسمی "پادشاه: پادشاه ابدی" (ترجمه ی ادبی) بود و لی مین هو به عنوان بازیگر اصلی
به زبان ساده، بلاک چین یک نوع سیستم ثبت اطلاعات و گزارش است. تفاوت آن با سیستم‌های دیگر این است که اطلاعات ذخیره‌شده روی این نوع سیستم، میان همه اعضای یک شبکه به اشتراک گذاشته می‌شود. با استفاده از رمزنگاری و توزیع داده‌ها، امکان هک، حذف و دستکاری اطلاعات ثبت‌شده، تقریباً از بین می‌رود.
مفهوم بلاک چین اولین بار با پیدایش بیت کوین به وجود آمد و پادشاه ارزهای دیجیتال از این راهکار برای ذخیره اطلاعات مربوط به دارایی کاربران بهره برد.
ادامه
بازی Kingdom Come: Deliverance محصولی از Warhorse Studios است که در سبک اکشن، نقش‌آفرینی، ماجراجویی و جهان‌باز ساخته شده و در ۱۳ فوریه ۲۰۱۸ توسط همین استودیو منتشر شده است.Band of Bastards نام بسته الحاقی جدید این بازی‌ست و نسخه‌ای که تحت این عنوان منتشر شده، شامل بازی اصلی و تمامی آپدیت‌ها و بسته‌های الحاقی می‌شود.داستان بازی در قرون وسطی (سال ۱۴۰۳ میلادی) جریان دارد. جنگ «بوهم» (منطقه‌ای در غرب جمهوری چک) را فرا گرفته است. به دستور زیگیسموند، پادشاه مجارستان،
بسم الله الرحمن الرحیمامام زمان در آیین هندیان
دور دنیا تمام شود به پادشاه عادلی در آخرالزمان که پیشوای ملائکه وپریان و آدمیان باشد.
و حق و راستی با او باشد وآنچه در دریاها و زمین ها و کوه ها پنهان باشد همه را به دست آورد و ازآسمان ها و زمین آنچه باشد خبردهد واز او بزرگتر کسی به دنیا نیاید.
پس از خرابی دنیا پادشاهی در آخرالزمان پیدا شود که پیشوای خلایق باشد و نام او "منصور" باشد.تمام عالم را بگیرد و به دین خود آورد و همه کس را از مومن و کافر بشنا
طرز تهیه “چلو ساده” آبکشی
تهیه “چلو ساده” در کنار انواع خوراک ها و خورش ها غذای شما را تکمیل و مزه غذا را بهتر و پر بار تر می کند.
درست کردن ساده برنج ( برنج آبکش )
چلو ساده آبکشی از جمله دستوراتی می باشد که نیاز به تبهر بالایی ندارد اما جا افتادن آن و جلوگیری از خمیر شدن آن نیازمند رعایت یک سری نکات از یک دستور تهیه اصولی می باشد.
مواد لازم چلو ساده آبکشی :
برنج : 1 کیلو گرم
روغن : 150 گرم
ماست :(در صورت دلخواه برای ته دیگ) نصف لیوان

چلو ساده
اد
کتاب پسر زن جادوگر
وقتی ناد و برادر دوقلوی یکسان او از قایق خود به رودخانه ای مواج و مبهوت فرو رفتند ، فقط ناد زنده مانده است. خرید کتاب. روستاییان متقاعد شده اند که پسر اشتباهی زندگی کرده است. مطمئناً ، ند ضعیف و کند رشد می کند و تا حد امکان در مرزهای کلبه و حیاط خانواده اش می ماند. اما وقتی یک پادشاه راهزن برای سرقت از جادویی که مادر ناد ، جادوگر است ، محافظت می کند ، این ناد است که از جادو محافظت می کند و قدرت محافظت از خانواده و جامعه خود را ا
نام سریال: بازی تاج و تخت – Game of Thrones ژانر: ماجراجویی، درام، فانتزی سازندگان: David Benioff, D.B. Weiss ستارگان: Emilia Clarke, Peter Dinklage, Kit Harington امتیاز: 9.5 از 10 مدت زمان: 55 دقیقه خلاصه داستان: هفت خاندان اشرافی برای حاکمیت بر سرزمین افسانه ای وستروس در حال ستیز با یکدیگرند. خاندان استارک، لنیستر و باراثیون برجسته ترین آنها هستند. داستان از جایی شروع می شود که رابرت باراثیون پادشاه وستروس، از دوست قدیمی اش، ادارد ارباب خاندان استارک، تقاضا می کند که بعنوان مشاو
نام سریال: بازی تاج و تخت – Game of Thrones ژانر: ماجراجویی، درام، فانتزی سازندگان: David Benioff, D.B. Weiss ستارگان: Emilia Clarke, Peter Dinklage, Kit Harington امتیاز: 9.5 از 10 مدت زمان: 55 دقیقه خلاصه داستان: هفت خاندان اشرافی برای حاکمیت بر سرزمین افسانه ای وستروس در حال ستیز با یکدیگرند. خاندان استارک، لنیستر و باراثیون برجسته ترین آنها هستند. داستان از جایی شروع می شود که رابرت باراثیون پادشاه وستروس، از دوست قدیمی اش، ادارد ارباب خاندان استارک، تقاضا می کند که بعنوان مشاو
◀️ «حسین شریعتمداری» در یادداشت روزنامه «کیهان» نوشت:
آنچه این روزها در عربستان و دربار آل‌سعود می‌گذرد، این احتمال را قوت می‌بخشد که دوران یکه‌تازی بن‌سلمان به سر آمده و قطار شاهزاده جنایتکار و کودک‌کش سعودی به ایستگاه آخر رسیده است. بعد از مرگ ملک‌عبدالله پادشاه سابق عربستان، ملک‌سلمان پادشاه کنونی بر اساس یک سنت پذیرفته شده در خاندان سعودی، به پادشاهی رسید و اما، در حالی که بر پایه همان سنت، محمد بن‌نایف ولیعهد و پادشاه بعدی بو
دانلود بازی AOD برای کامپیوتر
شما در این بازی نقش یک مرد کتاب فروش را دارید
و داستان از این است که شما یک کتاب جادویی
در زمان قدیم را به همراه داشته اید و این کتاب 
جادویی شما را در زمان قدیم می آورد و شما
وارد یک قبیله می شوید و پادشاه آن سرزمین 
دنبال همان کتابی که شما داشته اید بود و شما
همان کتاب جادویی را به پادشاه آن سرزمین 
داده اید و شما در جنگ ها باید مراقب آن کتاب 
باشید و برای جنگ با دشمنان اسکلتی تلاش 
کنید تا پیروز شوید.
ادامه مطلب
فیلم شیطان شناس یک فیلم با ژانر شیطان شناسی و محصولی دیگر از سینمای هالیود و برای تحریف تمام واقعیتهای مقدس و در جایی تمسخر و وارونه جلوه دادن انها می باشد .
در فیلم که اشاره دارد بر شخصی بنام سریف (بازیگر اصلی فیلم )که از نسل جنیان دوران حضرت سلیمان و از یک خانواده خاص که قدرت مبارزه با تاریکی و شیطانها را دارند اشاره دارد .
در این فیلم که تمام اتفاقات به موضوعات شیاطین رها شده از دوران حضرت سلیمان دارد با بحثهایی انحرافی سعی در پیروزی پادشاه
ساده‌دیل وچهیته ساده‌دیل وچه که خۊجیری اینی سر مچه جی وأرس، خۊ ایجباری دؤران ٚ مئن جمعی مئن گیر دکته بؤ که میزان بسته به شرایط دگردس! یه رۊزان که ساده‌دیل وچه نیاز دأشت خؤنه بؤشۊن چۊن اینی اقامت هلأ پۊرآنؤبؤ بؤ، اینء مرخصی ندأن ؤ جمع بؤگۊتن ایندر مرخصی شؤؤن اقامتی هیسه. هرکی وی اقامت ویشتر بؤبۊن، هۊن شۊنه. رۊزان بؤشؤ ؤ بؤشؤ ؤ ساده‌دیل وچه اقامت پۊرآبؤ. اۊ رۊز جمع که نیاز دأشت مرخصی بؤشۊن، ساده‌دیل وچهء بؤگۊتن ایندر مرخصی شؤؤن رفاقتی هیسه.
لی مین هو درام جدیدش با همکاری نویسنده ی سریال "وارثان" کیم ایون سوک رو تایید کرد لی مین هو و کیم ایون سوک بار دیگر با هم همکاری می کنند! در 7 می (امروز) شرکت فیلمسازی Hwa & Dam عکس هایی منتشر کرد، مطبوعات رسمی منتشر شده نشان میداد که کیم ایون سوک در حال کار کردن روی پروژه ی بعدیش، با عنوان رسمی "پادشاه: پادشاه ابدی" (ترجمه ی ادبی) بود و لی مین هو به عنوان بازیگر اصلی مرد انتخاب شده است. این درام در نیمه ی اول سال 2020 به طور منظم پخش میشود و توسط بک سان
اگر یک سرچ ابتدایی در گوگل انجام دهید با مطالبی مواجه می شوید که شروع و راه اندازی یک کسب و کار خصوصا اینترنتی بسیار ساده و ابتدایی و بی هزینه و ... است.
آیا واقعا اینطور است و راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی اینقدرها ساده است؟

قصد دارم در این مطلب کمی از جنبه های غیر ساده این فعالیت برایتان بنویسم
ادامه مطلب
سیب زمینی بیشتر در کجای کشور کشت می شود؟
¤در داخل کشور
زرافه در کجا زندگی می کند؟
¤در باغ وحش
محمدخان قاجار که بود و چه گرد؟
¤پادشاه بود و حکومت می کرد
در هنگام پرواز بال های خود را تکان نمی دهد؟
¤خلبان
چگونه می توان ان طرف دیوار را دید؟
¤از داخل پنجره
خسوف در چه زمانی از سال اتفاق نمی افتد؟
¤در شب ها
به راننده قطاری که عینک و سبیل داشته باشد چه می گویند؟
¤لوکوموتیوران

ساده که می شوی،همه چیز خوب می شود!
خودت...غمت...مشکلت...حرف هایت...آدم های اطرافت...حتی دشمنت!
یک آدم ساده که باشی،برایت فرقی نمی کند که تجمّل چیست؛که قیمت تویوتا لندکروز چند است؛بنز آخرین مدل، چند ایربگ دارد...
مهم نیستنیاوران کجاست؛شریعتی و پاسداران و فرشته و الهیه

ادامه مطلب
«گفت مغولان‏ که اوّل درین ولایت آمدند عور و برهنه بودند، مرکب ایشان گاو بود و سلاح‏هاشان چوبین بود؛ این زمان محتشم و سیر گشته‏اند و اسبان تازى هرچه بهتر و سلاح‏هاى خوب پیش ایشان است. فرمود که آن وقت که دل شکسته و ضعیف بودند و قوّتى نداشتند خدا ایشان را یارى داد و نیاز ایشان را قبول کرد. درین زمان که چنین محتشم و قوى شدند حق تعالى با ضعف خلق، ایشان را هلاک کند تا بدانند که آن عنایت حق بود و یارى حق بود که ایشان عالم را گرفتند، نه به زور و قوت بو
پادشاهی می خواست نخست وزیرش را انتخاب کند. چهار اندیشمند بزرگ کشور فراخوانده شدند. آنان را در اتاقی قرار دادند و پادشاه به آنان گفت که: «در اتاق به روی شما بسته خواهد شد و قفل اتاق، قفلی معمولی نیست و با یک جدول ریاضی باز خواهد شد، تا زمانی که آن جدول را حل نکنید نخواهید توانست قفل را باز کنید. اگر بتوانید پرسش را درست حل کنید می توانید در را باز کنید و بیرون بیایید». پادشاه بیرون رفت و در را بست. سه تن از آن چهار مرد بلافاصله شروع به کار کردند. ا
روزی عارف پیری با مریدانش از کنار قصر پادشاه گذر میکرد.شاه که در ایوان کاخش مشغول به تماشا بود، او را دید و بسرعت به نگهبانانش دستور داد تا استاد پیر را به قصر آورند.عارف به حضور شاه شرفیاب شد.شاه ضمن تشکر از او خواست که نکته ای آموزنده به شاهزاده جوان بیاموزد مگر در آینده او تاثیر گذار شود.

ادامه مطلب
دانلود سری Girls of paper and fire
خلاصه
هر سال ده دختر زیبا انتخاب می شوند به عنوان دختران کاغذی که باید به پادشاه خدمت کنند. هیچ کاری بیشتر از ان برایشان باعث افتخار و شرم نمیشود. امسال نه دختر انتخاب شده... و به جای کاغذ این دختر از اتش ساخته شده است. 
در طول هفته های تمرین در قلعه وافر ولی غم افزا،لی و هشت دختر دیگر مهارت ها و جذبه هایی یاد میگیرند که برای مصاحبت با یک پادشاه مناسب باشد. در انجا او عاشق میشود. در انجا عشق ممنوع او با اتفاقات خطرناکی همر
قیمت میلگرد ساده نیز مانند مدل آجدار آن بسته به شرکت تولید کننده و ضخامت آن دارد. قیمت میلگرد ساده نسبت به آجدار پایین تر است زیرا این نوع میلگرد از نوع فولاد A1 می باشد. موارد استفاده این نوع میلگرد در جوشکاری و خم کاری استفاده می شود.  دیگر موارد تعیین قیمت میلگرد ساده  قطر آن  است که از سایز  8 تا 10 میلی متر در بازار موجود است.

یکی از شاهان جهود در صدد برآمد تا مسیحیت و مسیحیان را به طور کامل نابود کند. از اینرو آتشی عظیم فراهم ساخت و در کنار آن، بتی برنهاد و فرمان داد تا همگان بر آن بت، سجده آرند. هرکس که فرمان او را می نیوشد از کام آتش می جست و الا در آتش می خست.
ادامه مطلب
پیشتر مقاله ای در بارۀ عمان در آخرالزّمان در کانال گذاشتیم و به نکات مهمی در آن جا اشاره کردیم، ولی چند روز قبل آن را برای ویرایش برداشتیم تا مباحث درگیری در تنگه هرکز را طبق پیشبینی روایات اسلامی بر آن بیفزاییم. 
چنان که می دانید، سلطان قابوس پس از خرشیدگرفتگی 5 دی 1398، در عصر جمعه 20 دی 1398 درگذشت، و در مبحث «آثار و پیامدهای خُرشیدگرفتگی در صورت فلکی قوس» از «درگذشت مردی بزرگ‌جایگاه» خبر داده شده بود، که ممکن است همین شخص و حتی پادشاهی بزرگتر
پادشاهی جایزه بزرگی برای هنرمندی گذاشت که بتواند به بهترین شکل ، آرامش را تصویر کند.
نقاشان بسیاری آثار خود را به قصر فرستادند.
آن تابلو ها ، تصاویری بودند از جنگل به هنگام غروب ، رودهای آرام ، کودکانی که در خاک می دویدند ، رنگین کمان در آسمان ، و قطرات شبنم بر گلبرگ گل سرخ.
پادشاه تمام تابلو ها را بررسی کرد ، اما سرانجام فقط دو اثر را انتخاب کرد.
اولی ، تصویر دریاچه ی آرامی بود که کوههای عظیم و آسمان آبی را در خود منعکس کرده بود.
در جای جایش می ش
آدم های ساده را دوست دارمهمان ها که بدی هیچکس را باور ندارندهمان ها که برای همه لبخند دارندهمان ها که همیشه هستند،برای همه هستندآدم های ساده راباید مثل یک تابلوی نقاشیساعتها تماشا کردعمرشان کوتاه استبسکه هر که از راه می رسدیا ازشان سوء استفاده میکند یازمینشان میزندیا درس ساده نبودن بهشان میدهدآدم های ساده را دوست دارمبوی ناب "آدم" میدهندساده که میشویهمه چیز خوب استخودتغمتمشکلتغصه اتهوای شهرتآدم های اطرافتحتی دشمنتیک آدم ساده که باشیبر
دانلود کتاب آناتومی به زبان ساده نیکروش    

دانلود فایل

اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنیدنتایج وب
دانلود رایگان کتاب آناتومی به زبان ساده دکتر نیکروش :: ...pdfketab2.blog.ir › دانلود-رایگان-کتاب-آناتومی-به-زبان-ساده-دکتر-...برای دانلود کتاب آناتومی به زبان ساده دکتر نیکروش روی دانلود فایل کلیک و فایل را دانلود کنید دانلود فایل ...
محمدرضا نیک‌روش - پایگاه دانلود رایگان کتاب | دانلود کتابwww.takbook.com › book › محمدرضا-نیک‌روش۱ د
کتاب آناتومی به زبان ساده دکتر نیکروش    

دانلود فایل

اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنیدنتایج وب
دانلود رایگان کتاب آناتومی به زبان ساده دکتر نیکروش :: ...pdfketab2.blog.ir › دانلود-رایگان-کتاب-آناتومی-به-زبان-ساده-دکتر-...برای دانلود کتاب آناتومی به زبان ساده دکتر نیکروش روی دانلود فایل کلیک و فایل را دانلود کنید دانلود فایل ...
محمدرضا نیک‌روش - پایگاه دانلود رایگان کتاب | دانلود کتابwww.takbook.com › book › محمدرضا-نیک‌روش۱
دانلود فیلم Outlaw King 2018 پادشاه یاغی
:: دوبله شده به زبان شیرین پارسی ::

منتشر کننده فایل : روبیکسفا

نام فارسی فیلم : پادشاه یاغی
زبان : دوبله پارسی + انگلیسی (دو زبانه)
کیفیت : BluRay 720p / BluRay 1080p
ژانر : اکشن , بیوگرافی , تاریخی , جنگی
حجم : 2050 مگابایت / 980 مگابایت
کارگردان : David Mackenzie
ستارگان : Chris Pine, Aaron Taylor Johnson, Florence Pugh, Tony Curran
: 7
زیرنویس فارسی : دارد با لینک مستقیم
جستجوی زیرنویس : کلیک کنید

خلاصه داستان : پادشاه
یاغی ، فیلمی اکشن و تاریخی محصول
آدم های ساده را دوست دارم
همان ها که بدی هیچکس را باور ندارند
همان ها که برای همه لبخند دارند
همان ها که همیشه هستند ، برای همه هستند
آدمهای ساده را باید مثل یک تابلوی نقاشی ساعتها تماشا کرد
عمرشان کوتاه است بس که هر کسی از راه می رسد یا ازشان سو استفاده می کند یا زمینشان میزند یا درس ساده نبودن بهشان می دهد
آدم های ساده را دوست دارم چون بوی ناب “آدم” میدهند !
به دستت که زدی زیر چونه‌ات و حالت دهنت خیره شدم. به زاویه‌ی پایین به بالای دوربین که حالت روحی‌تو نشون میده‌. به ته‌ریشی که بهش عادت ندارم. به تی‌شرت محبوبم. به موهای نرم و خوش‌حالتت. به دیوار پشت سرت. به سکوتی که ازش می‌ترسی. منم می‌ترسم. می‌ترسم به چشمات نگاه کنم. می‌ترسم صدام کنن و من نتونم جوابشونو بدم. پادشاه تنهایی، من از چشمات می‌ترسم.
اگر یادتان باشد چند روز پیش در گفتار «آثار و پیامدهای ماه‌گرفتگی در صورت فلکی سرطان» آورده بودیم: «به پادشاه شام (سوریه) گرفتاری‌ای سخت می‌رسد»!
برای بیشتر روشن‌شدن مطلب فوق به گزارش زیر توجّه کنید:
تلاش آمریکا برای ایجاد فتنه اقتصادی و معیشتی در سوریه 
امیر علی‌حیدر امیری -تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا- امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به این‌که فتنه‌ جدیدی که در سوریه در حال شکل‌گیری است، اظهار کرد: متاسفانه این‌بار جنس فتنه سوریه از
سرزمین آلاله های تلخ
قسمت ششم
راهنما گفت:
"سالیان پیش هیچ خبری از قصر طلایی و مزارع آلاله های تلخ نبود و سرزمین نیز به این اندازه سرسبز نبود. پادشاه لِوین لَند بسیار بی عرضه، ناتوان، بی مصرف، عاجز، بیهوده و بی فایده بود. تنها دلیلی که مملکت از دست نرفته بود، ملکه توانا و مدبر سرزمین بود. سالها گذشت تا اینکه سرزمین کِرَب تصمیم گرفت به دلیل کینه همیشگی اش به لِوین لَند حمله کند. در حمله کِرَبها، ملکه لِوین لند، فرزند ارشد پادشاه و سربازان زیادی
نام سریال: Vikings ژانر: اکشن، درام، تاریخی سازندگان: Michael Hirst ستارگان: Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård امتیاز: 8.6 از 10 کیفیت: BluRay خلاصه داستان: داستان سریال درباره فردی است به نام رگنار لاثبروک که با پادشاه آن دوران وایکینگ ها به مخالفت برمیخیزد و دوست دارد این بار به جای نبرد با شرقی های منطقه خود، حمله به سمت غرب را در دستور کار خود قرار بدهند. رگنار با مخالفت با پادشاه خود، کار را به جلو میبرد تا راه را برای نبرد با غربی ها هموار کند و حتی خود را در م

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها